Щурко М.М.
Український католицький університет
Інтеграція Moodle з платформою соціального навчання Perusall
Про платформу Perusall
Платформа соціального навчання Perusall - це сервіс для колегіального навчання та спільної підготовки студентів до заняття, де можна разом читати тексти, переглядати відео, слухати аудіо, переглядати зображення та активно вести обговорення. Викладачі можуть завантажити на сайт Perusall свої матеріали і дати їх на опрацювання студентам, або скористатися деякими відкритими ресурсами, що доступні у цьому середовищі. Варто ознайомитися з Політикою конфіденційності Perusall.
Спільна робота студентів в Perusall полягає у тому, що під час читання чи перегляду контенту, в зручному середовищі поряд з матеріалом, який вивчається, можна ставити свої запитання чи коментарі, відповідати на запитання інших студентів, вести діалог чи дискусію, що стосується опрацюваного матеріалу. Це своєрідна соціальна мережа в рамках одного курсу, середовище для співпраці та взаємодії, яке спонукає студентів брати участь у виконанні завдання та більше спілкуватися між собою. Крім того, сповіщення електронною поштою повідомляють студентам, якщо хтось вносить свій коментар. Використання Perusall перетворює навчання на соціальний досвід, роблячи його цікавішим і захоплюючим, водночас допомагаючи студентам мислити критично та глибше розуміти матеріали курсу.
Сервіс Perusall заснований та підтримується Гарвардським університетом. Спочатку це був дослідницький проєкт, який мав на меті покращити залученість студентів до навчання, а з 2015 року Perusall стає загальнодоступним та безкоштовним надбанням для інших навчальних закладів. На сьогодні Perusall використовують близко 2 млн. студентів у 3 тис.навчальних заклададах у 90 країн світу. Дуже важливо зазначити, що цей сервіс є повністю безкоштовним та інтегрується у навчальні платформи такі як Moodle, Blackboard, Canvas, Brightspace.
Інтеграція Perusall в Moodle (для адміністраторів)
Сервісом Perusall можна користуватися безпосередньо на сайті https://www.perusall.com/. Для цього потрібно щоб викладач разом зі студентами там зареєструвалися. Щоб спростити доступ та синхронізувати процес навчання можна інтегрувати сервіс Perusall в LMS Moodle за допомогою стандарту LTI та інструменту Зовнішній засіб (ExternalTool). Розглянемо детальніше, які кроки необхідно здійснити адміністраторам Moodle, щоб інтегрувати Perusall в Moodle.
Крок 1. Отримання ключа від Perusall
Щоб підключити Perusall до Moodle, потрібно звернутися до техпідтримки сервісу Perusall, щоб отримати ключ користувача та секретний (відкритий) ключ. Надішліть електронний лист на адресу support@perusall.com зі своєї офіційної університетської електронної адреси, вказавши тему «Запит на ключ користувача та секретний (відкритий) ключ» («Key and Secret Request»). З метою перевірки безпеки та перевірки достовірності вашої приналежності до навчального закладу, надайте посилання на веб-сторінку навчального закладу, де вказано ваше ім’я, адресу електронної пошти та посаду/професію. Після отримання відповіді від техпідтримки Perusall, потрібно перейти до налаштування та конфігурації Зовнішнього засобу (External Tool) в Moodle.
Крок 2. Налаштування зовнішнього засобу (External Tool) в Moodle
У Moodle здійсніть наступні налаштування:
- Адміністрування сайту > Плагіни > Зовнішній інструмент > Керувати інструментами > налаштувати інструмент вручну
- Введіть «Perusall» у полі назви інструменту
- Введіть «https://app.perusall.com/lti/launch» у полі URL-адреси інструмента
- Введіть «Платформа соціального навчання Perusall» у полі опису інструменту (або іншу назву, щоб описати сервіс)
- Виберіть LTI 1.0/1.1 зі спадного меню «Версія LTI».
- Введіть ключ користувача та секретний (відкритий) ключ вашої установи (ці ключі надає техпідтримка perusall на ваш запит, про що описано в кроці 1).
- Виберіть «Показати як попередньо налаштований інструмент» під час додавання зовнішнього інструменту зі спадного меню використання конфігурації інструменту
- Виберіть «Нове вікно» зі спадного меню Контейнера запуску за замовчуванням
- У розділі «Конфіденційність» виберіть «Завжди» для кожного поля («Надати інструменту доступ до імені програми запуску», «Поділитися електронною поштою програми запуску з інструментом» і «Приймати оцінки від інструмента»).
- Поставте прапорець біля пункту Force SSL і збережіть.
Відео, яке демонструє процес налаштування:
Де знайти Perusall в електронному курсі Moodle (для викладачів)
- Увійдіть у свій курс Moodle> Натисніть Увімкнути редагування > +Додати діяльність або ресурс > Зовнішній інструмент
- Введіть Perusall (або щось інше) у полі «Назва діяльності» > виберіть Perusall у спадному меню попередньо налаштованого інструменту
- Натисніть «Оцінка» та встановіть максимальну оцінку відповідно до діапазону балів у вашому курсі Perusall
- Натисніть Зберегти та показати
- Натисніть «Відкрити» в новому вікні, щоб запустити Perusall. Студенти також використовуватимуть це посилання, щоб почати працювати з завданням в Perusall.
- При першому вході в Perusall буде запропоновано ознайомитися та прийняти Політики конфіденційності роботи з цим сервісом.
- Після цього потрібно ознайомитися із середовищем Perusall за допомогою туру користувача
- Далі потрібно здійснити одноразові налаштування нового курсу в середовищі Perusall (Perusall автоматично створює курс, який синхронізований з курсом в Moodle).
Як користуватися Perusall (для викладачів)
Середовище Perusall пропонує викладачеві і студентам інструменти для взаємодії в рамках курсу. Це можливість не тільки працювати з контентом, але і спілкуватися в чатах, користуватися форумами, отримувати сповіщення, робити свої нотатки, користуватися журналом оцінок.
Початок роботи в Perusall для викладача починається з того, що потрібно заповнити декілька обов’язкових полів, які стосуються курсу загалом, завантажити матеріал та створити завдання.
Крок 1. Створіть посилання на курс. Оскільки Perusall вже інтегрований в Moodle, то на цьому кроці студентам не потрібно реєструватися окремо в сервісі Perusall чи отримувати спеціальне посилання. Студенти будуть автоматично переходити в Perusall за поданим посиланням в електронному курсі і далі працювати спільно над матеріалам вже на сайті Perusall (автоматична авторизація та синхронізація).
Крок 2. Внесіть інформацію про про курс. Ці налаштування переважно робляться один раз і їх при потребі можна змінити. Потрібно вказати дату початку курсу (Course start date) та дату завершення курсу (Course end date). Виберіть аналітику для оцінювання (Analytics). Оберіть спосіб, за яким буде здійснюватися оцінювання роботи студентів у цьому середовищі. Вкажіть кількість студентів курсу та бажану кількість студентів для поділу на групи.
Крок 3. Додайте матеріали курсу, над якими мають працювати студенти, у розділі Library. Можна вибрати підручник із каталогу Perusall, завантажити файл зі свого комп’ютера, зробити знімок веб-сторінки чи додати відео.
Крок 4. Створіть завдання, клікнувши на розділ Завдання і додайте матеріал, який мають опрацювати студенти (текст, відео, аудіо).
Назва завдання в Perusall та в LMS Moodle має бути ідентична ; для кожного завдання в Perusall є опція «копіювати повний заголовок до LMS», яка скопіює назву завдання в буфер обміну, щоб ви могли вставити його у свою LMS Moodle.
Під час налаштування завдання, ви можете поділити підкріплений матеріал на частини.
Можна вказати терміни виконання, додати вказівки та інструкції, призначити це завдання для всіх студентів чи окремих груп, включити анонімний режим роботи.
Залученість студента до опрацювання матеріалів буде оцінена або автоматично (якщо ви обрали таку стратегію) або вручну викладачем (на основі аналітичних даних та звітів).
Конференція Perusall Exchange 2023
Perusall підвищує залученість, стимулює співпрацю та створює спільноту, мотивуючи студентів брати участь у виконанні завдань перед тим, як прийти на заняття.
Вам може бути цікаво відвідати щорічну конференцію Perusall Exchange 2023, яка відбудеться в онлайн-форматі 5-11 червня 2023. Деталі за посиланням https://www.perusall.com/perusallexchange2023 .
Список використаних джерел
- Веб-адреса сервісу Perusall https://www.perusall.com/
- Політика конфіденційності Perusall https://app.perusall.com/legal/privacy
- Інструкції та допомога у використанні сервісу Perusall https://support.perusall.com/hc/en-us
- Інструкції для адміністраторів https://support.perusall.com/hc/en-us/categories/10149958559255-LMS-Administrators
- Як викладачу почати роботу з Perusall https://support.perusall.com/hc/en-us/articles/360034534193-Getting-started
- Переваги використання Perusall https://edusupport.rug.nl/1988690107
- Про труднощі та поширені проблеми інтеграції Perusall та Moodle https://support.perusall.com/hc/en-us/articles/360034536453-Troubleshooting-LMS-integrations
- External tools https://docs.moodle.org/402/en/External_tool_settings
- Moodle LTI https://support.perusall.com/hc/en-us/articles/360049783633-Moodle-LTI-1-1
- Оновлення LTI 1.1 до LTI 1.3 https://support.perusall.com/hc/en-us/articles/360040613134-Moodle-Admin-Setup
- Допомога студенту у користуванні Perusall